مقالات

کابینت پلی اورتان چیست ؟

کابینت پلی اورتان چیست ؟

کابینت پلی اورتان چیست ؟

کابینت پلی اورتان چیست برای تکمیل مقاله‌ای است که قبلا در مورد کابینت پلی اورتان منتشر کردیم و قصد داریم این موارد را کامل تر کنیم تا بهتر تصمیم بگیرید.

در ابتدا بدانید که جنس به کار رفته و متریال هیچ ارتباطی به سبک شما ندارد. منظورمان این است که کابینت های پلی اورتان نیز دارای متریال پایه ای از جنس ام دی اف هستند.

پس کابینت پلی اورتان چیست؟

در این مدل کابینت ها از ام دی اف های خام با کیفیت متنوع می توان بهره گرفت اما اصولا با توجه به کیفیت مختلف ام دی اف های موجود در بازار، محصولات وارداتی از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند. یونیکالر از ام دی اف های با مغز واناچای (یکی از بهترین ها در بازار ایران)  استفاده می کند که دارای استحکام و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود هستند. این ورق ها علاوه بر ویژگی های بالای مکانیکی و فنی از سطح صاف و مناسبی هم برخوردار هستند که باعث می شود تا کیفیت خروجی نهایی بسیار خوب و دلچسب باشد.

MDF ها دارای یک طرف خام بوده و هیچگونه روکشی ندارند و به همین جهت از طریق پاشش رنگ مورد فرآوری قرار می گیرند. سمت دیگر ورق های به کار رفته دارای روکش می باشد و به رنگ سفید است.

کابینت های رایج و قدیمی از ورق هایی استفاده می کنند که دو طرف دارای روکش می باشد و اکثرا در هر دو سمت دارای یک طرح می باشد. این ورق ها برش خورده و در لبه ها از طریق نوارهای پی وی سی پوشش ایجاد می شود. یکی از مناطق ورود و نفوذ رطوبت به داخل این کابینت ها همین درزهای لبه چسبانی است.

خیلی از مواقع نیز لبه ها دارای طرح ها و رنگ های کاملا منطبق با روکش ورق موجود نیست. در کابینت های پلی اورتان تنوع رنگ گسترده است و این تنوع باعث می شود تا طرح های بدیعی در دکوراسیون قابل اجرا باشد.

پلی اورتان را در مقاله ای تشریح کردیم و توضیح دادیم که این رنگ ها چه ویژگیهای خاص و مهمی دارند. این رنگ ها قابل اجرا بر روی طرح ها و حتی روکش های طبیعی هستند اما به خاطر کاورینگ (پوشش دهی) بالایی که دارند، نقوش چوب پوشیده خواهد شد و به همین دلیل بر خلاف اعلام برخی از تولیدکنندگان، کابینت های موج نما از رنگ های پلی اورتان به طور پایه بهره نمی برند.

استفاده از رنگ کاری باعث می شود تا دست طراح و مجری کاملا باز باشد و اینجاست که موضوع سبک ها مطرح می شود. در واقع به دلیل اینکه هر نوع طرحی قبل از رنگ کاری قابلیت اجرا دارد، می توان سبک های متنوعی را تولید نمود.

در واقع ورق های ام دی اف برش خورده و با سی ان سی ابزارهای مورد نظر روی آنها اجرا می شود و قطعه برای عملیات فراوری رنگ آماده می شود.

بنابراین به طور خلاصه اجزای کابینت ها پلی اورتان را می توان به این شرح نام برد:

1- ورق ام دی اف با ضخامت های مختلف و روکش در یک طرف یا بدون روکش (در حالتهایی دو طرف بر اساس طرح در نظر گرفته شده رنگ می شود)

2- طرح های حاصل از براده برداری یا الحاق ابزارهای جداگانه بر روس سطوح

3- لایه های زیر کار برای انجام عملیات رنگکاری و بهبود فیزیکی قطعات

4- رویه از رنگ پلی اورتان

برای اطلاع از ویژگی های پلی اورتان می توانید اینجا کلیک کنید و برای تکمیل اطلاعات درباره کابینت های پلی اورتان این متن را مطالعه کنید.

کابینت پلی اورتان چیست ؟ سوالی است که مورد توجه ما قرار گرفته است و سعی کردیم اطلاعات کلی را درباره این محصولات ارائه نماییم. باید در نظر داشته باشید که پلی اورتان در مدل های متنوع و با کاربردهای مختلف تولید می شود. بنابراین وقتی صحبت از کابینت پلی اورتان می کنیم مفهوم آن استفاده از پلی اورتان به عنوان ساختار اصلی در تولید نیست و فقط به صورت رنگ روی کار اعمال شده و سطح پوشیده می شود. پلی اورتان در این مدل کابینت ها بر روی لبه های کار هم پاشیده می شود و لذا لبه های کار نیازی به لبه چسبانی ندارند و نکته ارزشمند این است که:

رنگ تمام لبه ها را می پوشاند و به همین دلیل هیچ درزی برای نفوذ رطوبت وجود نخواهد داشت.

کابینت پلی اورتان چیست؟
کابینت پلی اورتان چیست
کابینت پلی اورتان چیست

کابینت پلی اورتان چیست به صورت دوره‌ای به روز رسانی خواهد شد. بنابراین اگر علاقه‌مند به این موضوع هستید، توصیه می‌کنیم گاهی مواقع مجدداً آنرا مطالعه و بررسی نمائید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.